עלות חתונה אזרחית

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

עלות חתונה אזרחיתבשנים האחרונות, עולה הדרישה של לא מעט גורמים – בין אם זוגות חד מיניים, זוגות מעורבים או כאלה שלא מעוניינים להתחתן על פי ההלכה המסורתית – להתחתן בחתונה אזרחית.

הבעיה היא שבישראל של 2014, הדבר עדיין אינו אפשרי, מה שמצריך מבני הזוג לטוס לאחת ממדינות העולם שמאפשרות חתונה אזרחית, ולקיים שם את הטקס. כך מעצם התהליך הזה, ברור מדוע סביר שהוא יצריך עלויות כלכליות שאינן מבוטלות כלל וכלל. על מה בעצם נדרש לשלם? והאם קיימים הבדלים בין המדינות השונות? אנחנו נתייחס כאן לשאלות אלה ואחרות.

המשתנים שמרכיבים את סוגיית המחיר

חתונה אזרחית, מטבע הדברים, כרוכה בלא מעט צעדים שנדרש לבצע, רבים מהם דורשים מחיר כלכלי של ממש. ראשית, יש להתייחס לסוגיה הבירוקרטית, כלומר, לכל אותם מסמכים ואשרות שנדרש להנפיק. הקושי הכלכלי כאן נובע בעיקר מעלויות תרגום המסמכים לשפה המדוברת במדינת היעד, כמו גם חתימת הנוטריון הנדרשת לצורך הגדרת התוקף של המסמכים.

לאחר מכן, נדרש, איך לא, להגיע למקום החתונה הלכה למעשה. הדבר מוסיף למחיר כמה מאות דולרים עבור הטיסה, כמו גם הוצאות עבור לינה (לרוב שני לילות יספיקו), אוכל ונסיעות במדינת היעד.

לא מעט זוגות בוחרים לשלב את הליך החתונה עם טיול לכל דבר ועניין, וחלקם אפילו מצהירים מראש שהם עורכים, מיד לאחר החתונה, את ירח הדבש שלהם. הדבר מונע אמנם הזמנת טיסה נפרדת לירח הדבש, אך מייקר את מחיר הנסיעה.

ראוי להתייחס גם לטקס החתונה עצמו. הגם שההליך המקובל במרבית המדינות כרוך בסכום של כמה מאות דולרים, בני הזוג בוחרים, כיאה לרגע המאושר בחייהם, להשקיע לא מעט כספים בארגון הרגע הזה. הכלה עוטה שמלה, והבעל חליפה יוקרתית, כשגם נושא האיפור, עבור הנשים, לא נותר יתום. לכך מוסיפים לרוב את עלות השירותים של צלם שיתעד את הרגע המאושר הזה. יש זוגות הבאים עם צלם עוד מהארץ, אך רבים אחרים פונים לבעל מקצוע במקום בו ייערך הטקס.

ההבדלים שבין המדינות

לכל מדינה ומדינה המאפשרת חתונה אזרחית, חשוב להדגיש, מדיניות שונה ביחס לסוגיה. כתוצאה מכך, ההליך שבני הזוג עוברים הוא שונה לחלוטין, וכך גם ההוצאות שנדרשות מהם.

מבחינה השוואתית, ניתן להצביע על כך שצ'כיה (פראג) וקפריסין נחשבות, בנקודת הזמן הנוכחית, למדינות בהן הליך החתונה האזרחית נחשב לפשוט יחסית, והעלויות הכרוכות בו נמוכות. ביעדים נפוצים אחרים לנישואין אזרחיים, דוגמת ברלין או ניו יורק, ההליך נחשב ליקר יותר.

כמובן שמעבר להבדלים הנוגעים לטקס עצמו, לא ניתן להוציא מהמשוואה גם את עלות כרטיס הטיסה: מהסיבה הזו, ברור מדוע חתונה אזרחית בארצות הברית תהיה יקרה בעשרות אחוזים מאשר זו הנערכת באחת ממדינות הים התיכון, או אפילו באירופה. מבחינת עלויות המחיה, ניתן להצביע גם כן על יתרון של פראג וקפריסין, בהן המחירים עבור לינה, אוכל וכיוצא בזה נוטים להיות זולים בכל קנה מידה.

תמיד אפשר להיעזר במומחים

חשוב לתת את הדעת, על כך שיש כיום גופים שונים בישראל האחראיים על ההליך כולו מטעם בני הזוג, ומציעים להם, תמורת כמה מאות יורו (סכום מקובל מתחיל מכ-500 יורו), חבילת נישואין מלאה, הכוללת כרטיסי טיסה, בית מלון והעברות אליו, תרגום מסמכים וחתימת נוטריון, הצמדת נציג מקומי שילווה אותם, עלות הטקס עצמו, עדים לטקס, תשלום אגרות וכיוצא בזה. הדבר מקל מאד על ההתנהלות של בני הזוג, גם אם מייקר לרוב את הסכום שבני הזוג נדרשים להוציא על מנת לממש את אהבתם בפועל.

עלות חתונה אזרחית
מורד עיסא

מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

השאירו פרטים ונציגינו חוזרים אליכם במהירות!

משחקים למסיבת רווקות

מתכננת מסיבת רווקות? אף מסיבה לא תהיה מושלמת בלי משחקים קורעים מצחוק, שיבטיחו לכן זכרונות בלתי נשכחים. בין אם המסיבה היא בסגנון סולידי ו"מנומס" ובין

הנחיית חתונות ואירועים - תמונה ראשית
הנחיית חתונות ואירועים

כשאתם קובעים חתונה יש לכם שורה של אנשי מקצוע ונותני שירות כאשר עליכם לפנות אל כולם כדי לסגור את האירוע על כל החלקים והרבדים שלו.

מתנה למסיבת רווקות לכלה

עונת החתונות נפתחת ממש עוד רגע והיא תכלול הרבה מאוד רגעים מרגשים לכלה, לחתן ולכל המשפחה המעורבת. מסיבת הרווקות היא אחד הרגעים המשמעותיים לקראת ההליכה

סוגי אטרקציות לחתונה
סוגי אטרקציות לחתונה

חתונות הן אירועים מיוחדים שניתן להפוך אותם לבלתי נשכחים יותר כאשר מוסיפים אטרקציות. ניתן להשתמש בסוגים שונים של אטרקציות כדי להפוך את היום למיוחד עוד

דרכון פורטוגלי

הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך הנסיעה המונפק לאזרחי פורטוגל לצורך נסיעות בינלאומיות. הוא תקף לחמש שנים מיום ההנפקה ומאפשר לאזרחים פורטוגל להיכנס לכל מדינה עם גישה

053-3561907
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!