חתונה אזרחית

הזמנת טיסה במחיר מוזל

החלטתם לטוס לחו"ל. יחד עם הרצון שלכם ליהנות בטיול, אתם יודעים שחייבים להישאר עם האצבע על הדופק, ולחסוך היכן שניתן. רכישת כרטיס טיסה היא דרך מצוינת לעשות כן, אלא שלא כולם מודעים למגוון האפשרויות העומדות בפני המעוניינים לרכוש כרטיס טיסה במחיר זול.

רוצים לדעת כיצד למצוא את הכרטיס המשתלם ביותר? בדיוק בשביל זה אנחנו פה.

הזמנת טיסה במחיר מוזל

בחירת טיסה מוזלת

האפשרות הראשונה למצוא כרטיסי טיסה לחו"ל במחירים נוחים היא לבחור מראש את הטיסות שמיסודן נחשבות לזולות יותר.

הביקוש לטיסות ה-Low Cost, בהקשר הזה, גבר בשנים האחרונות בשיעור משמעותי: יותר ויותר ישראלים מעדיפים לוותר על הארוחה האיכותית במטוס או על המזוודות המרובות, להסתמך על סנדוויצ'ים מהבית – ולהזמין טיסה זולה בעשרות אחוזים. בטיסות אלה, משלמים, פשוטו כמשמעו, על הטיסה בלבד, בעוד מרבית השירותים ניתנים, למי שחפץ בהם, בתשלום נפרד.

טיסות זולות, שדומה כי כבשו את העולם לאחרונה, מתאימות בעיקר לטיסות קצרות, כלומר, יעדים במזרח התיכון או באירופה – עם זאת, ישנן טיסות מהסוג הזה גם ליעדים הנמצאים במרחק של עד עשר שעות.

להזמנות אלה יש מספר מגבלות שחייבים לתת עליהן את הדעת, ובכלל זה חוסר אפשרות לבטל את הכרטיסים לאחר ההזמנה. לכן, יש לבחור בדרך זו בעיקר כשבטוחים לגבי היעד אליו מגיעים, ומועד הטיסה. אכן, החיסכון עלול להפוך לבזבוז כספים של ממש.

דרך נוספת למצוא טיסה זולה היא פשוט לבחור בכזו הכוללת בתוכה עצירת ביניים, בדרך ליעד המבוקש. יש בכך חיסכון אפשרי של מאות דולרים, אך חייבים להיות ערים לפרק הזמן שבין הטיסות: קונקשן של לילה שלם, אותו נאלצים להעביר בשדה התעופה, אינו דבר נעים עבור אף אחד מאיתנו.

השוואת מחירים

בעידן הגלובלי בו אנו חיים, ניתן להגיע כמעט לכל יעד בעולם באמצעות הרבה יותר מחברת תעופה אחת. כיום, כאשר ברורה החשיבות של השוואת מחירים בתחומים רבים בחיים, לא מעט אנשים מסתמכים עליה גם כשהם מזמינים כרטיסי טיסה לחו"ל. באמצעות בדיקת הטיסות בתאריכים ספציפיים, הן של חברות ישראליות והן של חברות בינלאומיות, ניתן למצוא מבצעים והנחות משתלמים במיוחד.

כיאה לעידן האינטרנט, חלק מהותי בהשוואת המחירים הזו נעשה באמצעות אתרים ייעודיים בתחום. השימוש בהם פשוט: מקלידים את התאריך ואת היעד, ורואים לנגד העיניים, בלחיצת כפתור, את כלל התעריפים המדויקים. אתרים מסוימים אף מאפשרים לבצע את ההזמנה כולה דרכם, מה שחוסך מאמצים רבים עוד יותר.

ומה עם הדקה ה-90?

כשמדברים על הזמנת כרטיסי טיסה לחו"ל במחירים נוחים, לא ניתן שלא להתייחס לסוגיה משמעותית נוספת, והיא העיתוי בו נעשית ההזמנה הזו. יש לכך היבטים שונים, אולי אפילו מנוגדים, הנכנסים לתמונה בכל אחד מהמקרים.

ההיבט הראשון הוא שבאמצעות ביצוע מוקדם מאד של ההזמנה, של מספר חודשים לפחות מראש, ניתן לקבל את הכרטיסים הזולים יותר: מטבע הדברים, ככל שהמטוס מתמלא יותר, כך המחירים בו עולים. שימו לב שלא כל חברת תעופה אכן מציעה הנחות עבור הזמנות מוקדמות, וכן שבכל אחד מהמקרים הביקוש לטיסות במועד מסוים משחק תפקיד.

הדרך הנוספת לחסוך, אשר מנוגדת במידה מסוימת, היא פשוט לחכות לרגע האחרון. יום או יומיים לפני הטיסה, ניתן, במקרים מסוימים, למצוא תעריפים מוזלים במיוחד של כרטיסים – ולו מכיוון שחברות רבות יודעות שאחרת, גדלים הסיכויים שכרטיסים אלה לא יימכרו כלל. בדרך זו, לכן, ניתן לחסוך מאות דולרים במחיר הטיסה. שימו לב שבתקופות העמוסות יותר, כאשר מסתמכים על פיתרון זה, עלולים להישאר קרחים מכאן ומכאן, ולו מכיוון שהביקוש העצום עלול להביא לכך שהכרטיסים יימכרו כולם.

Exit mobile version