נישואין קונסרבטיבים

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה
להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

 

התנועה הקונסרבטיבית בארץ סוברת כי על ההלכה צריכה להיות גמישה ועדכנית בהתאם לשינויי הזמן. המדובר בתנועה מסורתית, כפי שהיא קוראת לעצמה, הדוגלת בשמירה על חוקי ההלכה בשינויי התקופה תוך השתתת עקרונות שיוויוניים ומודרנים. בניגוד לתנועה הרפורמית שמסמלת עבורם קיצוניות והתרחקות מן הדת והמנהגים, התנועה הקונסרבטיבית רואה עצמה מחוייבת אך גמישה יותר, דתית אך ליבלית. על פי התנועה הקונסרבטיבית, יש לכבד את ההלכה כפי שנכתבה, תוך הכנסה של הלכות חדשות ומודרניות כך שהאדם יוכל לקיימן גם בתקופתנו זו.

נישואין קונסרבטיבים

התנועה הרפורמית להבדיל, אינה רואה עצמה מחוייבת להלכה, ובוחרים את ההלכות הרלוונטיות עבורם. יוצא אם כך היא הגישה הקונסרבטיבית הינה גישת ביניים ששמה את ההלכה כתשתית אך מאפשרת הכנסה של מנהגים מודרנים וליברלים ברוח התקופה. התנועה הקונסרבטיבית אינה מקובלת בקרב הרבנות הראשית שכן במסגרת ההלכות שלהם יכולים דברים ונשים לשבת יחד בבתי הכנסת ואף מותרת נסיעה לבית הכנסת בשבת ברכב. התנועה מאפשרת גם לנשים לשמש כרבות והן אף עולות לתורה.

חתונה קונסרבטיבית

הזרם הקונסרבטיבי בארץ עורך חתונות, בר מצוות, גיורים ואף עורכת טקסי גירושין. הרבניים והרבניות של התנועה אינם מוכרים על ידי הרבנות הראשית וטקסי הנישואין או הגירושין שנערכים על ידם אינם מוכרים במדינת ישראל. ישנם זוגות רבים בארץ, אשר חשים הזדהות עם מדיניות התנועה הקונסרבטיבית ומחליטים להינשא בטקס נישואין קונסרבטיבי אשר תכלול רכיבים מסורתיים הלכתיים אך יחד עם זאת, תאפשר לבני הזוג להשתית על הטקס את התוכן בו הם חפצים. ניהול הטקס באופן ליברלי ומודרני יאפשר לבני הזוג לתת לטקס ציביון דתי מבלי להיזקק לכללי הטקס הרגילים, אשר איתן הם אינם חשים בנוח, כמו למשל טקס הענקת הכתובה לאישה. הכתובה מסמלת דיכוי של מעמד האישה שכן המדובר בשטר קנייני. נשים רבות חשות כי המדובר במנהג שאין לו מקום בתקופה זו בהן הנשים הינם שוות זכויות.

הכרה כנשואים על ידי משרד הפנים

חתונה קונסרבטיבית הנערכת על ידי רב/ה קונסרבטיבים אינה מוכרת על ידי הרבנות ולכן בני הזוג לא יהיו רשומים כנשואים. כדי להסדיר את מעמדם כנשואים הם יאלצו לערוך חתונה אזרחית בחו"ל ורק אז לקבל היתר ממשרד הפנים להירשם כזוג נשוי. בעצם ניוצר מצב אבסורדי שבגלל ההדרה המוחלטת של התנועה הקונסרבטיבית והרפורמית בארץ, ומתוך המחשבה של הרבנות האורתודוכסית כי אמונתם בעצם מנוגדת לתורה, צריכים זוגות שבוחרים להינשא בדרך זו להינשא בשנים נישואין אזרחיים, שגם הם אינם נישואין הלכתיים, ורק אז הם יוכלו להיות רשומים בארץ כנשואים. הבעיה תיווצר לאחר מכן לילדיהם אשר בבואם להתחתן יאלצו להוכיח בפני הרבנות את יהדותם ואת יהדות אימם.

הטקס הקונסרבטיבי

טקס החתונה הקונסרבטיבי מאפשר לבני הזוג להיכנס יחדיו לחופה, ולאו דווקא בנפרד או בליווי הוריהם, לקדש האחד את השנייה באופן הדדי ולהכניס לטקס תכנים נוספים אשר יציינו עבורם ערכים של אהבה ושיתוף, תוך בחירה וללא כל כפייה דתית על מהלך הטקס. הטקס כולו יערך בשפה העיברית והוא יכלול מוטיבים הלכתיים כמו שבירת הכוס או שתיית היין, הכל על פי החלטת הזוג ובהחלטה משותפת עם הרב המחתן. היות והטקס אינו כולל את שטר הכתובה המסורתי, רצוי כי בני הזוג יערכו ביניהם מעין הסכם ממון אשר יפרט את ההסדרים הכלכליים בינהם טרם כניסתם לחיים המשותפים. הסכם כלכלי בין הני הזוג המפרט את נכסיהם ואת חובותיהם וזכויותיהם הכלכליות האחד כלפי השניה יכול לפתור בעיות רבות אשר עלולות לצוף בהמשך הדרך ובכך להקל על הזוג.

התנועה הקונסרבטיבית דוגלת בשילוב בין הנאמנות למסורת ההלכתית היהודית לצד פתיחות והתקדמות העולם המודרני. טקס החתונה הקונסרבטיבי אותו מנהלים רבני התנועה מייצגים את שני העולמות גם יחד, ומהווים פתרון טוב לאלו מהזוגות המעוניינים לשמור על ציביון דתי תוך מתן אלמנטים אישיים בטקס.

Picture of מורד עיסא
מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

במשך שנים רבות נחשבה קפריסין ליעד הקלאסי של ישראלים המעוניינים בחתונה אזרחית מכל סיבה שהיא. העלות היחסית הנמוכה של רישום נישואין בקפריסין, יחד עם הקרבה של האי למדינת ישראל, הפכו את קפריסין לבירת החתונות האזרחיות של ישראל. כיום ניתן לטוס, להתחתן ולחזור לארץ באותו יום.

לאחרונה נפתחה גם אופציה נוספת נוחה ומהירה- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!