תעודת זוגיות

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

תעודת זוגיותזוגות רבים חיים כידועים בציבור ואינם נישאים מסיבות שונות. כשהחיים המשותפים עולים על מסלול קבוע ויציב עולה הצורך בהכרה רשמית בזוגיות. תעודת זוגיות (1) היא אחד הפתרונות החדשים למיסוד והכרה בזוגיות שלא באה בברית הנישואין.

מתי מקבלים תעודת זוגיות?

זוגות רבים אינם נישאים מסיבות שונות: פסולי חיתון, אנשים שמנהלים "פרק ב'" ואינם מעוניינים להינשא בשנית, זוגות שאינם מעוניינים להינשא בנישואין דתיים ועוד.

יחד עם זאת מנהלים זוגות אלה חיי זוגיות מלאים לכל דבר ועניין. הם חיים במשק בית משותף, מגדלים ילדים משותפים, ולעיתים אף מנהלים עסק משותף ועוד.

בני זוג אלה רואים את עצמם כזוג נשוי וזקוקים לזכויות ושירותים כזוג נשוי.

הכרה כידועים בציבור עם תעודת זוגיות

החוק מכיר בזוגות החיים יחד כידועים בציבור. אך על מנת שזוג יוכר ככזה בחוק ויקבל תעודת זוגיות עליו לעמוד בקריטריונים הבאים:

 • חיים יחד באותו בית.
 • מנהלים משק בית משותף.
 • חשים קשר זוגי ורגשי הכולל מחויבות זה כלפי זה.

זוגות נשואים בבואם לממש זכויות חוקיות ואזרחיות אינם זקוקים להוכחת זוגיותם. כל שעליהם לעשות הוא להציג את הספח של תעודת זהות. מכיוון שמעמד של ידוע בציבור אינו נרשם בספח עולה הצורך להנפיק מסמך שיחליף את הספח וייתן תוקף חוקי ומשפטי לקשר הזוגי, ואשר בעזרתו יוכלו בני הזוג ליהנות מזכויות שוות.

באילו מצבים נזקקים בני זוג ידועים בציבור להצגת אישור רשמי על זוגיותם?

 • לשם קבלת משכנתא בבנק
 • במקרה של פטירה של אחד מבני הזוג ומיצוי זכויות ירושה, זכויות פנסיוניות וכדומה.
 • במקרה של פרידה בדיון סביב נושאי חלוקת רכוש וכדומה.
 • לקבלת שירותים שונים למשפחות ברשויות המקומיות כבמחלקות רווחה וחינוך וארנונה.
 • בפניה בבקשה לקבלת זכויות בביטוח לאומי.
 • השוואת זכויות בצבא לזכויות של חייל נשוי.
 • זכויות במס הכנסה לידועים בציבור.
 • קבלת טיפולי פוריות.
 • העברת זכויות בעלות ברכב.
 • קבלת זכויות בן זוג ממקום העבודה.

מה היא תעודת זוגיות ומה יתרונותיה?

תעודת זוגיות היא מסמך שהגתה עו"ד מייסדת ארגון "משפחה חדשה", תעודת זוגיות רשומה כסימן מסחר באיחוד האירופי וארגון משפחה חדשה הוא היחיד המורשה להנפיקה על פי זכיון . ארגון "משפחה חדשה"  הוא הארגון הוותיק ביותר בארץ, המטפל בעשרות אלפי זוגות ומשפחות בשנה למימוש זכותם לנישואים וזוגיות.

המחלקה המשפטית של הארגון מסייעת לזוגות בכתיבת הסכמי ממון, והסכמי חיים משותפים, הסכמי טרום נישואים, תצהירי זוגיות, כתבי זוגיות.

הארגון פועל לשינוי חוקים ונהלים במישור הפוליטי והחוקי. מספק סיוע משפטי לזוגות הנתקלים בקשיים להוכחת זוגיותם ומיצוי זכויותיהם כזוג או כהורים מול מערכות שונות, ומסייע במתן תוקף חוקי לסוגי זוגיות שונים.

הארגון מסייע בכתיבת כל ההסכמים המשפטיים שצוינו לעיל כהסכמי ממון, צוואות והסכמים לחיים משותפים.

העבודה עם הזוגות הרבים העלתה את הצורך ביצירת תעודה נוחה שאפשר יהיה באמצעותה להוכיח את הזוגיות. תעודת זוגיות נועדה להצגה בפני גורמים רשמיים שונים במקום הדרישה להציג את כל ההסכמים המשפטיים שהזוגות נדרשו להציגם עד כה לשם קבלת זכויות והכרה כזוג. הזוגות העלו קושי בחשיפת חומר משפטי פרטי כמו הסכם ממון או צוואה, הכוללים פרטים אינטימיים ואישיים בפני פקידים ברשויות כביטוח לאומי ועירייה.

תעודת זוגיות היא מוצר נלווה להסכמים אלה. היא מסמך המאשר באופן חוקי את הזוגיות ללא הצורך לחשוף את המסמכים הרגישים.

כיום למעלה מ 25,000 בני זוג נושאים את תעודת הזוגיות כולל בני זוג מאותו מין ובני זוג מדתות שונות.

על מנת להנפיק תעודה יש ליצור קשר עם משרדי ארגון משפחה חדשה בתל אביב ולתאם תור.

משרדי ארגון משפחה חדשה  ברחוב טיומקין 16, בתל אביב טלפון 03-5660504

תעודת זוגיות
מורד עיסא

מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

השאירו פרטים ונציגינו חוזרים אליכם במהירות!

משחקים למסיבת רווקות

מתכננת מסיבת רווקות? אף מסיבה לא תהיה מושלמת בלי משחקים קורעים מצחוק, שיבטיחו לכן זכרונות בלתי נשכחים. בין אם המסיבה היא בסגנון סולידי ו"מנומס" ובין

הנחיית חתונות ואירועים - תמונה ראשית
הנחיית חתונות ואירועים

כשאתם קובעים חתונה יש לכם שורה של אנשי מקצוע ונותני שירות כאשר עליכם לפנות אל כולם כדי לסגור את האירוע על כל החלקים והרבדים שלו.

מתנה למסיבת רווקות לכלה

עונת החתונות נפתחת ממש עוד רגע והיא תכלול הרבה מאוד רגעים מרגשים לכלה, לחתן ולכל המשפחה המעורבת. מסיבת הרווקות היא אחד הרגעים המשמעותיים לקראת ההליכה

סוגי אטרקציות לחתונה
סוגי אטרקציות לחתונה

חתונות הן אירועים מיוחדים שניתן להפוך אותם לבלתי נשכחים יותר כאשר מוסיפים אטרקציות. ניתן להשתמש בסוגים שונים של אטרקציות כדי להפוך את היום למיוחד עוד

דרכון פורטוגלי

הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך הנסיעה המונפק לאזרחי פורטוגל לצורך נסיעות בינלאומיות. הוא תקף לחמש שנים מיום ההנפקה ומאפשר לאזרחים פורטוגל להיכנס לכל מדינה עם גישה

053-3561907
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!