חתונה אזרחית בגרמניה

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

חתונה אזרחית בגרמניהגרמניה נחשבת לאחד היעדים התיירותיים האהובים ביותר על הישראלים. אלא שבשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגיעים אליה למטרה שונה בתכלית: להתחתן בחתונה אזרחית לכל דבר ועניין. הליך זה מעורר, כמעט תמיד, לא מעט חששות, ויש לבצע אותו על פי הספר על מנת שהוא ייעשה ללא דופי. הנה כל מה שעליכם לדעת על קיום חתונות אזרחיות בברלין, במינכן, בפרנקפורט ועוד.

המסמכים שנדרש לספק

חתונה בחו"ל, מטבע הדברים, מצריכה לא מעט הכנות. גם לאחר שמחליטים שגרמניה היא היעד לעשות זאת, וחושבים יחדיו על תהליך אידיאלי, נדרש לבצע לא מעט שלבים. המובנים מאליהם הם איתור חליפות ושמלות, הנפקת דרכונים ורכישת כרטיסי טיסה. אלא שיחד עם אלה, הרי שכיאה לחשיבות המאורע נדרש להכין לא מעט מסמכים, בלעדיהם טקס החתונה אינו יכול להתקיים כלל וכלל.

נקודה מרכזית שמאפיינת את גרמניה, ושניתן לראות בהחלט כיתרון, היא שהמדינה לא מעניקה חשיבות למדינה שממנה מגיעים בני הזוג המתחתנים, מה שכמובן מקל על התהליך, וההוכחות הנדרשות לכל אורך הדרך.התנאים הספציפיים משתנים בכל עיר או פרובינציה במדינה, אך בכל זאת ניתן למצוא מספר נקודות דמיון, שחוזרות בכל אחד מהמקרים.

על אילו מסמכים מדובר? ובכן, תעודת לידה, לרבות תרגום ואישור נוטריוני, חייבים להיכנס לתוך המשוואה. חשוב לציין שהתעודה תאפשר לגורמים הרלוונטיים לוודא כי גילו של כל אחד מבני הזוג עומד על 18 לפחות, תנאי הכרחי לנישואים אזרחיים בגרמניה. כאשר בני הזוג צעירים מכך, נדרש מהם להעביר מסמך, מתורגם לגרמנית, המראה את הסכמתם של ההורים לצעד משנה חיים זה.

המסמך החשוב הבא הוא אישור, מטעמו של משרד הפנים, אשר מעיד על הרווקות של כל אחד מהצדדים – גם מסמך זה צריך להיות מתורגם, ועליו לשאת חותמת של נוטריון. גרושים ואלמנים צריכים להנפיק תעודות נישואין ופטירה, בהתאמה. בנוסף, חשוב לוודא שהדרכון בתוקף, ולצלם אותו.

לאחר הטקס, חשוב מאד לקבל אישור על קיומו, מה שבא לידי ביטוי בחתימת אפוסטיל בינלאומית – המטרה היא להפוך את הנישואין לקבילים גם בישראל, ולאפשר את רישומם כזוג נשוי לכל דבר ועניין.

ארגון האירוע הלכה למעשה

יחד עם הסוגיות הכלליות שהובאו כאן, חשוב להזכיר כי עשויים להיות בארגון האירוע לא מעט מכשולים לאורך הדרך. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים עיקריות.

הראשונה, הדרך העצמאית, מצריכה מבני הזוג לבצע את כל אותם בירורים, לדאוג לאישורים וליצור קשר עם כל אותן רשויות רלוונטיות בכוחות עצמם. הבעיה העיקרית של אופציה זו נוגעת למאמצים הרבים שהיא מצריכה מבני הזוג, אך מנגד היא מאפשרת, כמובן, לחסוך לא מעט כספים.

האפשרות המקובלת השניה היא להיעזר בגורמים אשר מתמחים בארגון חתונה בחו"ל, כאשר לרוב יהיה אלה סוכנויות נסיעות. במצב הזה, הסוכנות תיקח על עצמה את כל ההיבטים של התהליך, שכאמור – עשויים להיות מורכבים. במדינת היעד, תצמיד החברה המארגנת מלווה מטעמה, שבוודאי מכיר את ההליך, ויוכל לבטל גם את קשיי התקשורת האפשריים (גרמנית, כמובן, אינה שפה פשוטה). הגם שאופציה זו מקלה עד מאד את התהליך, היא נחשבת ליקרה בעשרות אחוזים את המחיר שנדרש לשלם על כך.

חסרונות חתונה בגרמניה

חתונה אזרחית בגרמניה, עבור אלה המעוניינים בכך, כוללת יתרונות מהותיים: זוהי מדינה המורגלת בעריכת חתונות, ואשר לא מערימה לרוב קשיים. מנגד, חשוב להדגיש כי הבחירה בחתונה בגרמניה, בעיקר כל רקע ההוצאות הנדרשות על הלינה והשהות שם, עלולה להגיע לסכומים גבוהים במיוחד.

הגם שמרבית המוסדות בישראל מתייחסים לחתונה אזרחית כמו חתונה "רגילה" לכל דבר ועניין, ניתן למצוא עדיין תחומים בהם המתחתנים בחו"ל, ובכלל זה בגרמניה, מופלים לרעה.

חתונה אזרחית בגרמניה
מורד עיסא

מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

השאירו פרטים ונציגינו חוזרים אליכם במהירות!

משחקים למסיבת רווקות

מתכננת מסיבת רווקות? אף מסיבה לא תהיה מושלמת בלי משחקים קורעים מצחוק, שיבטיחו לכן זכרונות בלתי נשכחים. בין אם המסיבה היא בסגנון סולידי ו"מנומס" ובין

הנחיית חתונות ואירועים - תמונה ראשית
הנחיית חתונות ואירועים

כשאתם קובעים חתונה יש לכם שורה של אנשי מקצוע ונותני שירות כאשר עליכם לפנות אל כולם כדי לסגור את האירוע על כל החלקים והרבדים שלו.

מתנה למסיבת רווקות לכלה

עונת החתונות נפתחת ממש עוד רגע והיא תכלול הרבה מאוד רגעים מרגשים לכלה, לחתן ולכל המשפחה המעורבת. מסיבת הרווקות היא אחד הרגעים המשמעותיים לקראת ההליכה

סוגי אטרקציות לחתונה
סוגי אטרקציות לחתונה

חתונות הן אירועים מיוחדים שניתן להפוך אותם לבלתי נשכחים יותר כאשר מוסיפים אטרקציות. ניתן להשתמש בסוגים שונים של אטרקציות כדי להפוך את היום למיוחד עוד

דרכון פורטוגלי

הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך הנסיעה המונפק לאזרחי פורטוגל לצורך נסיעות בינלאומיות. הוא תקף לחמש שנים מיום ההנפקה ומאפשר לאזרחים פורטוגל להיכנס לכל מדינה עם גישה

053-3561907
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!