נישואין אל סלוודור

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

נישואין אל סלוודוראתם לא מעוניינים או יכולים להינשא בארץ, כדת משה בישראל, ויודעים כי הפתרון עבורכם הוא חתונה אזרחית מעבר לים. בחלק הארי של המקרים, תצטרכו לטוס יחדיו למקום בו ניתן להתחתן אזרחית, לבצע את הרישום, לעבור את הטקס ולהיות מוגדרים אחרי פרק זמן לא ארוך מדי כבני זוג נשואים.

אבל האם ניתן להתחתן בחו"ל מבלי לצאת מגבולות ישראל? על פניו, זו נראית משימה בלתי אפשרית. אלא אם לוקחים בחשבון את מדינת אל סלוודור, שמשנה את חוקי המשחק.

בשנים האחרונות, מציגה אל סלוודור את אחת הבשורות הגדולות ביותר עבור בני זוג שמעוניינים להתחתן. זוהי מדינה בה יכולים בני זוג להינשא באמצעות מיופה כוח מבחינתם, בלי שאף אחד מהם נוכח במדינה הלכה למעשה (בכך המצב שונה מנישואין בפרגוואי, מצב בו נדרשת נוכחות של אחד מבני הזוג).

כך מתחתנים באל סלוודור

חתונה באל סלוודור בעיקרו של דבר היא פעולה בירוקרטית – וזה בדיוק מה שמחפשים לא מעט זוגות. מיופי הכוח הם שיתנהלו בשמם של בני הזוג מול הרשויות, כשלכל זוג מיופה כוח אחד. אין דרישה משמעותית מאותם מיופי כוח, כאשר כל שנדרש הוא שהם יהיו תושבי ואזרחי אל סלוודור.

אותם נציגים יתנהלו בשם ה"לקוחות" שלהם מול פקידי הנישואין במדינה, ראשי הערים, הנוטריונים או הגורמים האחרים שאחראים על ביצוע הרישום בפועל במדינה. נדרש כמובן להעביר מראש את כל המסמכים הרלוונטיים לגורם המייצג (בעיקר תעודות לידה ותעודות המעידות על המצב האישי של בני הזוג, מסמכים שצריכים להיות מתורגמים לשפה במדינה), מה שכמובן הופך למשימה פשוטה הרבה יותר בעידן הדואר האלקטרוני.

צריך לקחת בחשבון שהליך הנישואין באל סלוודור אינו מיידי, בעיקר עקב פערי המרחק הקיימים בין שתי המדינות. התוצאה של זה היא שביחס להליכים אחרים של חתונה אזרחית בחו"ל, המקרה של אל סלוודור עשוי להימשך פרק זמן ארוך יותר – לא לכולם זה מתאים.

חיסרון אחר הוא שלמרות שכרטיסי הטיסה נחסכים כאן, ההליך מצריך עלויות לא מבוטלות שאף גבוהות באופן יחסי לעלויות החתונה במדינות רבות אחרות. על כל פנים, נקודת הסיום של התהליך היא שליחה של תעודת הנישואין לבני הזוג, מה שיצריך מבני הזוג להמתין פרק זמן מסוים.

חשוב לציין שלפי התקנות הרשמיות, נישואי אל סלוודור אמורים להיות תקפים מבחינתן של הרשויות בישראל כל עוד הם לא בוטלו בשלושת החודשים הראשונים שלאחר עריכתם. זאת ועוד, התוקף שלהם אמור להיות זהה לא רק לנישואין הנערכים במדינות אחרות בחו"ל, אלא גם לנישואין שנערכו בישראל.

בפועל, עדיין מבחינים במידה מסוימת של חשדנות מבחינת הרשויות לנישואין הנערכים באל סלוודור, ולו עקב החשש שיש כאן מזיוף או ממעשה מרמה כלשהו. התוצאה של כך היא שכדי להימנע מבעיות שונות לאורך הדרך, חשוב להקפיד על פנייה לגורמים שיסייעו לבצע את התהליך על פי הספר, וכמובן שללא עיגול פינות. יש להעביר בדיוק את כל מה שנדרש, במועדים הרלוונטיים.

כך עושים זאת נכון

עם כל הפשטות היחסית של נישואין אזרחיים באל סלוודור, צריך לקחת בחשבון שזה לא דבר של מה בכך. קל מאד ללכת לאיבוד ולא להבין בדיוק מה צריך לעשות וכיצד. זו הסיבה שהופכת את הסיוע של עורכי דין הבקיאים בנושאים של חתונה אזרחית לחיוני, כשחשוב מאד למצוא עורכי דין שמכירים גם את ההליך המקובל באל סלוודור. קשרים של עורך הדין עם הרשויות באל סלוודור, שיכולים להיבנות באמצעות חתונות שונות שעורך הדין ליווה וארגן, יכולים רק לסייע בקיצור התהליכים והדרך עד לנישואין.

מורד עיסא

מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

השאירו פרטים ונציגינו חוזרים אליכם במהירות!

מנהל עסקים בעולם המשפט

נראה שאין שילוב מנצח יותר ממנהל עסקים ומשפט. החזון, היוזמה, השאפתנות וראיית התמונה הגדולה בשילוב בקיאות בדינים תאפשר לכם התמחות ייחודית בשני צידי המטבע של

מתי צריך עורך דין ניכור הוריי?

כולנו יודעים שמי שהכי סובל בגירושין הם הילדים, גם כשהזוגיות נגמרת ביחסים טובים לטובת הילדים. אבל כשהזוגיות נגמרת בצורה לא הכי טובה, או שיש מקרים

עורכי טקסים אלטרנטיביים

אם אתם מחפשים את כל מה שצריך לדעת על עורכי טקסים אלטרנטיביים כמו חתונות רפורמיות או חתונות חילוניות, הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נבין מיהו

מידע מקצועי נוסף

מנהל עסקים בעולם המשפט

נראה שאין שילוב מנצח יותר ממנהל עסקים ומשפט. החזון, היוזמה, השאפתנות וראיית התמונה הגדולה בשילוב בקיאות בדינים תאפשר לכם התמחות ייחודית בשני צידי המטבע של

חתונה בקפריסין

חתונה בארץ

חתונה בפראג/סיישל/יוון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!