חותמת אפוסטיל

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

חותמת אפוסטילעל מנת להינשא בנישואין אזרחיים, יש להגיע אל מדינה אשר מבצעת נישואין אזרחיים, גם אם הזוג אינו נמנה על אזרחי אותה מדינה. המדינות המקיימות נישואין אזרחיים שונות בתנאים אותם הן מציבות בפני הזוג.

אימות תעודת נישואין – חותמת אפוסטיל

אישור או חותמת אפוסטיל הוא חותמת אישור בינלאומית. חובה לקבל במדינות המוצא חותמת אפוסטיל על כל המסמכים הרשמיים, בכדי שהמסמכים יהיו בעלי תוקף משפטי מלא גם במדינה אליה נוסעים. בישראל ניתן אישור אפוסטיל בחלק מבתי השלום ובמשרד המשפטים, ללא עלות. מספר מדינות אינן חתומות על אמנות "אפוסטיל", ובהן הליך האשרור שונה לחלוטין.

ברוב המדינות בהן ניתן לערוך חתונה אזרחית, יש לחתום על חוזה נישואין המאושר בחותמת אפוסטיל. החותמת מבטלת את הצורך באימות נוסף של המסמכים, ומעניקה תוקף רשמי בישראל ובמדינות אחרות בעולם. את רשימת המדינות ניתן למצוא בעמוד השלישי בקובץ נוהל אימות תעודה באתר רשות האוכלוסין.

אם חוזה הנישואין החתום, החתימה עליו או העתקו אינם מאושרים בחותמת אפוסטיל, יש לדרוש את אימות התעודה ואישור כי ההעתק מתאים למקור מאת משרד החוץ ומשרד המשפטים של המדינה בה בוצעו הנישואין. רק אז תוכל נציגות ישראל באותה מדינה לאשר את הטופס ולחתום עליו בחותמת הרשות.

בעת בחירת המדינה בה מבקש הזוג להינשא, יש לבדוק מראש את דרישות המדינה, כגון:

 • האם נדרשות בדיקות רפואיות?
 • כמה זמן יש לשהות במדינה טרם הנישואין?
 • מהו גיל הנישואין המינימאלי המותר?
 • אלו מסמכים נדרשים?
 • האם שני בני הזוג או אחד מהם צריכים להיות אזרחי המדינה?

המסמכים אותם דורשת כל מדינה

ישנם מספר מסמכים הנדרשים לשם ביצוע נישואין אזרחיים, אשר בלעדיהם לא מתאפשר ההליך. אנשים אלמנים או גרושים נדרשים להציג תעודות להוכחת התאלמנותם או תעודות גירושין. תעודות אלו, לצד המסמכים השונים, צריכים להיות מקוריים ומתורגמים באמצעות נוטריון. מומלץ להכין מספר עותקים מכלל המסמכים.

המסמכים הנדרשים הם:

 • שתי תמונות
 • תמצית רישום מאת משרד הפנים
 • דרכון בעל תוקף
 • אישור ממקום העבודה
 • כרטיסי טיסה דו כיווניים
 • תעודות לידה מקוריות של שני בני הזג
 • טופס המכיל תמצית רישום ממשרד הפנים ובו ציון סטאטוס משפחתי

את כל המסמכים יש לתרגם לשפת המדינה בה ייערכו הנישואין, להחתים באישור נוטריון ובחותמת אפוסטיל. כדאי לברר אם באפשרות השגרירות לספק שירותים נוטריונים, אשר עשויים להיות זולים יחסית לאפשרויות אחרות.

בטרם החזרה לארץ

בטרם השיבה לארץ, על בני הזוג אשר נישאו בטקס נישואין אזרחי, לוודא כי הם מצוידים במסמכים אשר בלעדיהם לא יורשו להתחיל את תהליך הרישום במשרד הפנים בארץ.

 • חותמת אפוסטיל אשר מעידה כי תעודת הנישואין אכן אמינה וחוקית, והיא משמשת כמסמך משפטי. משרד הפנים אינו מאשר תעודות נישואין אזרחיים ללא חותמת אפוסטיל, ומדינת ישראל לא תכיר בבני זוג אשר נישאו בנישואין אזרחיים ללא המצאת האישור הנדרש.
 • תעודת נישואין מקורית אשר התקבלה מהרשות הממונה על ביצוע טקסי נישואין במדינה בה נישאו. הרשויות אשר להן הסמכות לערוך נישואין אזרחיים הן בית משפט, עירייה, נוטריונים מיוחדים, ועוד. תעודת הנישואין מעידה כי בני הזוג נישאו על פי חוקי המדינה בחו"ל, והיא מהווה מסמך עיקרי לפיו יבוצע הליך הרישום במשרד הפנים.
 • אישור השגרירות הישראלית של אותה מדינה.
 • תרגום של תעודת הנישואין בנוסף לחתימה ואישור נוטריון מהמדינה בה נערכו הנישואין האזרחיים. במקרים בהם הונפקה תעודת נישואין באנגלית, בעברית או בערבית, אין צורך בתרגום, היות ושפות אלו רשמיות ומוכרות בארץ.
 • אם מבקשים בני הזוג לשנות את שם משפחתם בתעודות הזהות, עליהם להצטייד בתמונות עדכניות.

בני הזוג אשר נישאו בנישואין אזרחיים, מוכרים במשרד הפנים כזוג נשוי, בתנאי שברשותם המסמכים הדרושים.

חותמת אפוסטיל
מורד עיסא

מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

השאירו פרטים ונציגינו חוזרים אליכם במהירות!

משחקים למסיבת רווקות

מתכננת מסיבת רווקות? אף מסיבה לא תהיה מושלמת בלי משחקים קורעים מצחוק, שיבטיחו לכן זכרונות בלתי נשכחים. בין אם המסיבה היא בסגנון סולידי ו"מנומס" ובין

הנחיית חתונות ואירועים - תמונה ראשית
הנחיית חתונות ואירועים

כשאתם קובעים חתונה יש לכם שורה של אנשי מקצוע ונותני שירות כאשר עליכם לפנות אל כולם כדי לסגור את האירוע על כל החלקים והרבדים שלו.

מתנה למסיבת רווקות לכלה

עונת החתונות נפתחת ממש עוד רגע והיא תכלול הרבה מאוד רגעים מרגשים לכלה, לחתן ולכל המשפחה המעורבת. מסיבת הרווקות היא אחד הרגעים המשמעותיים לקראת ההליכה

סוגי אטרקציות לחתונה
סוגי אטרקציות לחתונה

חתונות הן אירועים מיוחדים שניתן להפוך אותם לבלתי נשכחים יותר כאשר מוסיפים אטרקציות. ניתן להשתמש בסוגים שונים של אטרקציות כדי להפוך את היום למיוחד עוד

דרכון פורטוגלי

הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך הנסיעה המונפק לאזרחי פורטוגל לצורך נסיעות בינלאומיות. הוא תקף לחמש שנים מיום ההנפקה ומאפשר לאזרחים פורטוגל להיכנס לכל מדינה עם גישה

053-3561907
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!