ארגון חתונת בזק – איך עושים את זה?

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה
להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

ארגון חתונת בזקבדרך כלל, כשאנחנו חושבים על ארגון חתונה, עולים לנגד עינינו חודשים ארוכים מאד של ארגונים, ומסע רב שלבים שיש לעבור. מה שרבים לא יודעים, הוא שבשנים האחרונות עלתה הפופולאריות של חתונות בזק, אשר נדרש לארגן תוך פרק זמן קצר ביותר – לרוב, של מספר שבועות עד חודש וחצי.

מדוע בוחרים בסוג זה של חתונות? מהם הקשיים בו? ואיך עושים זאת נכון? תשובות אלה ואחרות במאמר שלפניכם.

אז למה לארגן חתונת בזק?

ישנן מספר סיבות בגינן נעשות כיום חתונות בזק. הראשונה היא כספית. ידוע שגן או אולם אירועים אשר יש באמתחתם תאריך פנוי בטווח הקרוב, תהיה הסיבה לכך אשר תהיה, ישמחו להציע אותו גם במחיר נמוך באופן יחסי. זאת, כמובן, מכיוון שהכנסה זו עדיפה מאשר היותו של גן האירועים יתום בתאריך מסוים. וזה נוגע גם לכל אותם נותני שירותים אחרים, הלוקחים חלק ביום החתונה עצמו.

אחרים יגידו כי ארגון חתונה במהירות הבזק מאפשר לבני הזוג להיות ממוקדים בארגון. התכנונים לא "יימרחו" על פני פרק זמן ארוך, פשוט מכיוון שאין ברירה אחרת. בנוסף על כך, כשמועד החתונה קרב, קל הרבה יותר להעריך את מספר המוזמנים שיגיעו לאירוע בפועל. כולנו מכירים את כל אותם ביטולים ושינויים, שגורמים לכאב ראש רציני לבני הזוג ולמשפחותיהם: כאשר הארגון נעשה ברגע האחרון, קל הרבה יותר לקבל תמונה מציאותית יותר של מספר המוזמנים.

כך התמונה הופכת למורכבת ביותר

לארגון חתונת בזק יש יתרונות, אם כן, אך גם חסרונות: במצב כזה, אפשרויות הבחירה שעומדות בפני בני הזוג מצטמצמות באופן מהותי, לעיתים עד קושי רב למצוא צלם, תקליטן או חברת קייטרינג, למשל, בתאריך נקוב.

כאן אנחנו מגיעים לנקודה המשמעותית ביותר ביחס לארגון חתונה במהירות הבזק, והוא הקושי הלוגיסטי לעשות זאת. כאשר הזמן משחק תפקיד משמעותי, וכשהאירוע מתקרב ובא, מצטמצמות האפשרויות. בני זוג המארגנים אירוע, במצב כזה, נאלצים לבצע מספר רב של פעולות במקביל, כך שכל חייהם, אפילו לתקופה קצרה, "משתעבדים" למעשה לטובתו של האירוע.

לא ניתן גם להתעלם מהלחץ אשר מאפיין זוגות רבים אשר חתונתם מתקרבת ובאה. אם נוסיף לכל ההכנות גם את בחירת המנות לאולם או ההליכה לרבנות, למשל, הרי שלא מן הנמנע שתהיה כאן תקופה שאינה פשוטה כלל וכלל. הדבר עלול לפגוע במעט בחווית הארגון, ולהביא לכך שהחשש שהאירוע לא ייצא לפועל כשורה יתגבר על ההתרגשות, שבוודאי מצופה מאירוע בסדר גודל שכזה.

איך עושים זאת נכון?

בשנים האחרונות, הבינו יותר ויותר ישראלים כי המפתח לארגון חתונה נכון, ועל אחת כמה וכמה במקרה של חתונות בזק, הוא להשאיר את העבודה למקצוענים. אחת האפשרויות היא חברות הפקת וארגון האירועים, אשר ייקחו על עצמן את המשימה – מ-א' ועד ת'. החל במציאת נותני השירותים השונים, דרך תכנון לוח הזמנים ובחירת הקונספט ועד לאותם תיאומים חשובים, הנמשכים לרוב עד לדקה ה-90, ואפילו באירוע עצמו.

הדגש בהליך מסוג זה הוא על הבנת החברה את צרכי הלקוחות שלה. לכן, כל התכנון נעשה בתיאום צמוד עם בני הזוג, ועל פי הרצונות והצרכים שלהם. חשוב לזכור כי יש לכך יתרון גם מבחינה מעשית, שעה שגורמים הפועלים בתחום מכירים אותו לעומק, ויוכלו למצוא במהרה את נותני השירותים המתאימים ביותר, לדוגמא.

יתרון נוסף של חברות הפקת האירועים הוא שהמחיר שלהן, בשנים האחרונות, הפך להיות שווה לכל נפש (או זוג). יתרונות הארגון, כמעט תמיד, הופכים את העסקה לכדאית, ומאפשרים לאירוע להתנהל, בסופו של יום, על הצד הטוב ביותר. בכך נמנעים מאמצי הארגון וכאבי הראש מבני הזוג מצד אחד, והם זוכים לאירוע מהשורה הראשונה מהצד האחר.

אז מה עדיף?

כפי שראינו, ארגון חתונה ברגע האחרון משנה למעשה את חוקי המשחק. זהו הליך מורכב ביותר, הכולל בתוכו לא מעט יתרונות מהותיים. עם זאת, ברוב המקרים הוא הופך את מלאכת הארגון לקשה הרבה יותר, דבר שיכול להשפיע לרעה על החוויה כולה.

קשה למצוא תשובה חד משמעית לכדאיות של ארגון חתונה מסוג זה. ההמלצה הכי טובה שאפשר לתת היא לא לבצע את הבחירה ללא ייעוץ מקצועי. כאשר החלטתם על חתונת בזק, רצוי שגם תפנו במיידי לחברת הפקת אירועים.

Picture of מורד עיסא
מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

במשך שנים רבות נחשבה קפריסין ליעד הקלאסי של ישראלים המעוניינים בחתונה אזרחית מכל סיבה שהיא. העלות היחסית הנמוכה של רישום נישואין בקפריסין, יחד עם הקרבה של האי למדינת ישראל, הפכו את קפריסין לבירת החתונות האזרחיות של ישראל. כיום ניתן לטוס, להתחתן ולחזור לארץ באותו יום.

לאחרונה נפתחה גם אופציה נוספת נוחה ומהירה- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!