טקס חתונה אזרחית בסרי לנקה

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה
להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

חתונה אזרחית בסרי לנקהסרי לנקה, שהייתה ידועה בעבר בשם ציילון, היא מדינה השוכנת על אי, סמוך להודו. זוהי מדינה מאוד ציורית, מסורתית וחקלאית, אשר הולכת ונפתחת כלפי המערב.

יותר ויותר תיירים מגלים את המדינה כיעד לנופש ויש אף כאלה המגיעים אליה בכדי להתחתן בחתונה אזרחית.

רוב הזוגות הנישאים בסרי לנקה הם זוגות מעורבים, כשאחד מהצדדים הוא הודי, למשל, או אזרח סרי לנקה. גם אירופאים רבים מגיעים לאי זה כדי לנפוש, לבלות, ולהתחתן.

ומה לגבי ישראלים? מסתבר שבאופן יחסי הכללים בסרי לנקה מקלים למדי ולא מקשים במיוחד על ישראלים שרוצים להתחתן בחו"ל בנישואין אזרחיים. יחד עם זאת, קימת ביורוקרטיה מסוימת שצריך לעבור.

עורך דין או רשם נישואין

בסרי לנקה אתם עשויים לגלות כי הטיפול בנושאים כמו נישואים יכול להתבצע בכמה דרכים. רישום לנישואין, למשל, יכול להתבצע על ידי עורכי דין שחותמים על מסמך מתאים, או לחלופין, להתבצע על ידי רשמי נישואין.

הרישום לנישואין עשוי בהחלט להתבצע בביתו הפרטי של עורך דין או רשם, להבדיל ממדינות אחרות שבהן הרישום חייב להתבצע רק בבית העירייה או מול שופט.

מסמכים לנישואין בסרי לנקה

בתור תעודה מזהה, יש צורך להראות את הדרכון. בנוסף, יש צורך להמציא תעודת לידה. בהנחה שמדובר בתעודת לידה שאיננה מקומית, יש צורך לתרגם אותה בתרגום נוטריוני מקובל. כדי שרשמי הנישואין ידעו שאין מניעה מיוחדת להעניק תוקף חוקי לקשר הזוגי, יש צורך בהצהרה, המציינת את המעמד האישי של כל אחד מבני הזוג. ההצהרה צריכה להיות חתומה על ידי עורך דין.

רשמי נישואין מקומיים עשויים להסתפק במסמכים אחרים או לדרוש מסמך אחר. למשל, ישנם מסמכים שנהוג לקבל מקונסוליות מקומיות. מסמכים אלו מעידים שלא קיימת מניעה לחתן את בני הזוג. בקונסוליה הישראלית לא נוטים להעניק אישור שכזה. בהחלט יתכן שיסכימו לקבל תמצית רישום מרשם האוכלוסין הישראלי, בתנאי שיצורף תרגום נוטריוני.

לגבי זוגות גרושים או אלמנים, יש לצרף מסמך מתאים – תעודת גירושין או תעודת פטירה. בסרי לנקה, רוב טקסי הנישואין האזרחיים כוללים אזרחים אירופאים שאינם נתקלים בבעיות. מדובר ביוצאי מדינות מסודרות, כמו בריטניה למשל, שבהן ניתן לטפל בכל הדרוש בתיאום עם שלטונות סרי לנקה.

טקס צנוע או נוצץ

לצורך חתונה אזרחית בסרי לנקה יש לשהות במדינה לפחות ארבעה ימים לפני הטקס. יש לפרסם את דבר מועד קיום החתונה ורק לאחר שחלפו ימים מספר ניתן להשלים את כל הדרוש. עבור מקומיים, הגיל המקובל לנישואין הינו לפחות 18 שנים.

לזוגות שאינם אזרחי המדינה, תיתכן הגבלת גיל ל-21 ומעלה. אם רוצים, ניתן לערוך טקס צנוע במשרדי רישום הנישואין. אפשרות מקובלת אחרת היא להזמין את רשם הנישואין לבית מלון ושם לקיים אירוע יותר נוצץ. יש כאלה שרוצים להגיע אל הטקס בצורה מלכותית כשהם רכובים על גבי פיל הנושא אותם היישר לבית המלון שעל החוף. לאחר החתונה מקבלים אישור רשמי, אך עבור זרים יש צורך במסמך כתוב אנגלית. ניתן להזמין תרגום כזה, בתוספת מחיר כמובן. רק מסמך כזה יוכל להוות בסיס להכרה בנישואין במדינות אחרות כגון ישראל. אך לא מספיק לקבל מסמך באנגלית.

בסרי לנקה לא ניתן לקבל חותמת אפוסטיל כפי שמקובל ברבות ממדינות אירופה. כחלופה לכך, מומלץ להחתים את המסמך ליתר ביטחון גם במשרד החוץ של סרי לנקה.

Picture of מורד עיסא
מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

במשך שנים רבות נחשבה קפריסין ליעד הקלאסי של ישראלים המעוניינים בחתונה אזרחית מכל סיבה שהיא. העלות היחסית הנמוכה של רישום נישואין בקפריסין, יחד עם הקרבה של האי למדינת ישראל, הפכו את קפריסין לבירת החתונות האזרחיות של ישראל. כיום ניתן לטוס, להתחתן ולחזור לארץ באותו יום.

לאחרונה נפתחה גם אופציה נוספת נוחה ומהירה- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!