טקס חתונה אזרחית בסרי לנקה

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

חתונה אזרחית בסרי לנקהסרי לנקה, שהייתה ידועה בעבר בשם ציילון, היא מדינה השוכנת על אי, סמוך להודו. זוהי מדינה מאוד ציורית, מסורתית וחקלאית, אשר הולכת ונפתחת כלפי המערב.

יותר ויותר תיירים מגלים את המדינה כיעד לנופש ויש אף כאלה המגיעים אליה בכדי להתחתן בחתונה אזרחית.

רוב הזוגות הנישאים בסרי לנקה הם זוגות מעורבים, כשאחד מהצדדים הוא הודי, למשל, או אזרח סרי לנקה. גם אירופאים רבים מגיעים לאי זה כדי לנפוש, לבלות, ולהתחתן.

ומה לגבי ישראלים? מסתבר שבאופן יחסי הכללים בסרי לנקה מקלים למדי ולא מקשים במיוחד על ישראלים שרוצים להתחתן בחו"ל בנישואין אזרחיים. יחד עם זאת, קימת ביורוקרטיה מסוימת שצריך לעבור.

עורך דין או רשם נישואין

בסרי לנקה אתם עשויים לגלות כי הטיפול בנושאים כמו נישואים יכול להתבצע בכמה דרכים. רישום לנישואין, למשל, יכול להתבצע על ידי עורכי דין שחותמים על מסמך מתאים, או לחלופין, להתבצע על ידי רשמי נישואין.

הרישום לנישואין עשוי בהחלט להתבצע בביתו הפרטי של עורך דין או רשם, להבדיל ממדינות אחרות שבהן הרישום חייב להתבצע רק בבית העירייה או מול שופט.

מסמכים לנישואין בסרי לנקה

בתור תעודה מזהה, יש צורך להראות את הדרכון. בנוסף, יש צורך להמציא תעודת לידה. בהנחה שמדובר בתעודת לידה שאיננה מקומית, יש צורך לתרגם אותה בתרגום נוטריוני מקובל. כדי שרשמי הנישואין ידעו שאין מניעה מיוחדת להעניק תוקף חוקי לקשר הזוגי, יש צורך בהצהרה, המציינת את המעמד האישי של כל אחד מבני הזוג. ההצהרה צריכה להיות חתומה על ידי עורך דין.

רשמי נישואין מקומיים עשויים להסתפק במסמכים אחרים או לדרוש מסמך אחר. למשל, ישנם מסמכים שנהוג לקבל מקונסוליות מקומיות. מסמכים אלו מעידים שלא קיימת מניעה לחתן את בני הזוג. בקונסוליה הישראלית לא נוטים להעניק אישור שכזה. בהחלט יתכן שיסכימו לקבל תמצית רישום מרשם האוכלוסין הישראלי, בתנאי שיצורף תרגום נוטריוני.

לגבי זוגות גרושים או אלמנים, יש לצרף מסמך מתאים – תעודת גירושין או תעודת פטירה. בסרי לנקה, רוב טקסי הנישואין האזרחיים כוללים אזרחים אירופאים שאינם נתקלים בבעיות. מדובר ביוצאי מדינות מסודרות, כמו בריטניה למשל, שבהן ניתן לטפל בכל הדרוש בתיאום עם שלטונות סרי לנקה.

טקס צנוע או נוצץ

לצורך חתונה אזרחית בסרי לנקה יש לשהות במדינה לפחות ארבעה ימים לפני הטקס. יש לפרסם את דבר מועד קיום החתונה ורק לאחר שחלפו ימים מספר ניתן להשלים את כל הדרוש. עבור מקומיים, הגיל המקובל לנישואין הינו לפחות 18 שנים.

לזוגות שאינם אזרחי המדינה, תיתכן הגבלת גיל ל-21 ומעלה. אם רוצים, ניתן לערוך טקס צנוע במשרדי רישום הנישואין. אפשרות מקובלת אחרת היא להזמין את רשם הנישואין לבית מלון ושם לקיים אירוע יותר נוצץ. יש כאלה שרוצים להגיע אל הטקס בצורה מלכותית כשהם רכובים על גבי פיל הנושא אותם היישר לבית המלון שעל החוף. לאחר החתונה מקבלים אישור רשמי, אך עבור זרים יש צורך במסמך כתוב אנגלית. ניתן להזמין תרגום כזה, בתוספת מחיר כמובן. רק מסמך כזה יוכל להוות בסיס להכרה בנישואין במדינות אחרות כגון ישראל. אך לא מספיק לקבל מסמך באנגלית.

בסרי לנקה לא ניתן לקבל חותמת אפוסטיל כפי שמקובל ברבות ממדינות אירופה. כחלופה לכך, מומלץ להחתים את המסמך ליתר ביטחון גם במשרד החוץ של סרי לנקה.

חתונה אזרחית בסרי לנקה
מורד עיסא

מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

השאירו פרטים ונציגינו חוזרים אליכם במהירות!

משחקים למסיבת רווקות

מתכננת מסיבת רווקות? אף מסיבה לא תהיה מושלמת בלי משחקים קורעים מצחוק, שיבטיחו לכן זכרונות בלתי נשכחים. בין אם המסיבה היא בסגנון סולידי ו"מנומס" ובין

הנחיית חתונות ואירועים - תמונה ראשית
הנחיית חתונות ואירועים

כשאתם קובעים חתונה יש לכם שורה של אנשי מקצוע ונותני שירות כאשר עליכם לפנות אל כולם כדי לסגור את האירוע על כל החלקים והרבדים שלו.

מתנה למסיבת רווקות לכלה

עונת החתונות נפתחת ממש עוד רגע והיא תכלול הרבה מאוד רגעים מרגשים לכלה, לחתן ולכל המשפחה המעורבת. מסיבת הרווקות היא אחד הרגעים המשמעותיים לקראת ההליכה

סוגי אטרקציות לחתונה
סוגי אטרקציות לחתונה

חתונות הן אירועים מיוחדים שניתן להפוך אותם לבלתי נשכחים יותר כאשר מוסיפים אטרקציות. ניתן להשתמש בסוגים שונים של אטרקציות כדי להפוך את היום למיוחד עוד

דרכון פורטוגלי

הדרכון הפורטוגלי הוא מסמך הנסיעה המונפק לאזרחי פורטוגל לצורך נסיעות בינלאומיות. הוא תקף לחמש שנים מיום ההנפקה ומאפשר לאזרחים פורטוגל להיכנס לכל מדינה עם גישה

053-3561907
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!