חתונה אזרחית בקוסטה ריקה

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה
להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

חתונה אזרחית בקוסטה ריקהקוסטה ריקה נחשבת לא רק למדינה דרום אמריקאית בעלת נוף מרהיב. המדינה, שנהנית מכלכלה מפותחת מושכת אליה תיירים ומשקיעים מכל רחבי הגלובוס. ולא רק תיירים מן השורה מושכת אליה המדינה, כאלה שמחפשים אזור טרופי מיוחד במינו לצורך חופשה זוגית או משפחתית.

גם תיירים מסוג אחר מושכת אליה קוסטה ריקה, ואלה הם זוגות שמבקשים לערוך חתונה אזרחית סמוך לאוקיינוס השקט, באזור קריבי ייחודי שנראה כמו גן עדן עלי אדמות.

מיהם אלה המגיעים לערוך חתונה בקוסטה ריקה? בין היתר, זוגות שאחד מהם יהודי והשני איננו יהודי. זוגות שאינם רוצים להתחתן בחתונה דתית, מתוך תפיסת עולם ואידיאולוגיה. ויש גם סיבות נוספות כגון הערמת קשיים מצד הרבנות בישראל ועוד.

חתונה אזרחית בקוסטה ריקה באווירה רוגעת

אי אפשר לבקר בקוסטה ריקה בלי להתרשם עמוקות מכל מה שיש למדינה הזו להציע. תושבים ידידותיים ומסבירי פנים, שפע של אטרקציות, חופים שיגרמו גם לגולשי גלים וותיקים לעצור את נשימתם. אם אתם רוצים להתחתן באווירה ייחודית, על רקע יערות גשם מרהיבים, אם אתם רוצים טקס שגם אם הוא יחסית מהיר ופשוט הוא יישאר בלבכם לנצח – אין ספק שקוסטה ריקה מבטיחה ומקיימת.

אחד המאפיינים הבולטים של קוסטה ריקה הינו השלווה והרוגע, השונים כל כך מהקדחתנות והחיפזון שכולנו רגילים אליהם מהיום יום. כאשר מוסיפים לכך את הבירוקרטיה המקלה מאוד, את מיעוט הטופסולוגיה ואת הפקידים מסבירי הפנים, מקבלים נקודת פתיחה חיובית לחתונה האזרחית.

חתונה בקוסטה ריקה ומסמכים שנדרשים

בקוסטה ריקה מקדמים בברכה כל תייר ותיירת, לרבות אלה המבקשים להינשא במדינה ולעבור חתונה בקוסטה ריקה. לפני שמגיעים, יש להכין מסמכים מתאימים, שיהפכו את התהליך כולו לקל, מהיר ופשוט. אז מה כדאי לזכור? קודם כל, לא לשכוח להגיע למשרדי הרישום לנישואין מצוידים בדרכון.

שימו לב שהדרכונים שלכם תקפים למשך חצי שנה לכל הפחות. מומלץ להמציא אישורים שמקבלים ממשרד הפנים בישראל, תמצית רישום שבה יופיע המצב המשפחתי. למותר לציין שאישורים כגון זה צריכים להיות מתורגמים בתרגום רשמי.

במידה ומדובר בנישואים שניים עבור בת הזוג, הרי שתותר חתונה אזרחית בקוסטה ריקה לאחר כשנה לערך ממועד הגירושין או פטירת בן הזוג. הסיבה לדרישה זאת – למנוע מצב שבו האישה נושאת ברחמה ילד מבן הזוג הקודם.

מומלץ להגיע לרישום הנישואין מצוידים גם בתעודת לידה המתורגמת בתרגום נוטריוני. במידה ומדובר בנישואין שניים – תעודת גירושין תהיה חשובה. למרות הגישה המקלה, מומלץ לפנות לשגרירות קוסטה ריקה בישראל כדי לוודא שאין דרישות חדשות או היבטים שעשויים להקשות על התהליך.

חתונה בקוסטה ריקה: חוויה אחרת

את מרבית הישראלים המבקשים ללעשות חתונה בקוסטה ריקה מעניינת השאלה – מי עורך את החתונה. על פי חוקי המדינה הקריבית הזאת, את הטקס עורכים שופטים ולעיתים עורכי דין המוסכמים לכך. חשוב לא פחות, לאחר הטקס מקבלים את תעודת הנישואין כעבור כחודשיים שלושה.

את תעודת הנישואין יש לתרגם ולהעביר לשגרירות או הקונסוליה הקרובה. כדי שהתעודה תוכר בישראל היא חייבת להיות חתומה בחותמת אפוסטיל. חותמת זאת הופכת את המסמך לבינלאומי ולכן – מוכר גם בארץ. רק באמצעות תעודת נישואין שנחתמה כיאות ניתן יהיה להשלים את רישום הנישואין בארץ – לאלה שהדבר חשוב עבורם.

אז למה כדאי לערוך את החתונה האזרחית בקוסטה ריקה? יש המסבירים שזאת מכיוון שמדובר ביעד הרבה יותר מיוחד והרבה פחות נדוש לעומת חתונות אזרחיות מקובלות (ביוון למשל, או בקפריסין). עבור אלה שיכולים לפנות לעצמם את הזמן ורוצים לשלב חתונה בקוסטה ריקה עם טיול קריבי משגע, מדובר בחתונה שהיא בהחלט גם חוויה.

Picture of מורד עיסא
מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

במשך שנים רבות נחשבה קפריסין ליעד הקלאסי של ישראלים המעוניינים בחתונה אזרחית מכל סיבה שהיא. העלות היחסית הנמוכה של רישום נישואין בקפריסין, יחד עם הקרבה של האי למדינת ישראל, הפכו את קפריסין לבירת החתונות האזרחיות של ישראל. כיום ניתן לטוס, להתחתן ולחזור לארץ באותו יום.

לאחרונה נפתחה גם אופציה נוספת נוחה ומהירה- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!