הסכם טרום חתונה

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

הסכם טרום חתונה הוא הסכם בעל תוקף משפטי אשר נועד לבני זוג העומדים לפני חתונתם. המטרה של ההסכם היא להקטין סיכונים מהם בני הזוג עלולים להיפגע בעתיד במקרה בו ירצו לסיים את דרכם המשותפת בתור זוג נשוי. הסכם טרום חתונה אינו חובה, אך רבים בוחרים בתהליך זה כדי למזער סיכונים ולהיכנס ברגל ימין לחיי הנישואין. הסכם טרום חתונה מקובל בקרב מגזרים שונים ושכבות נרחבות, בין היתר הציבור הדתי, החילוני וכן הלאה. 

 

מהי המטרה של ההסכם?

הסכם טרום נישואין מכונה גם הסכם קדם נישואין, ההסכם חייב להיות מאושר על ידי בני הזוג כדי שיהיה בעל תוקף משפטי. המטרה של ההסכם היא להעניק אפשרות להסכמים שונים שהינם בעלי תוקף משפטי ללא צורך בפעילות מול מערכת המשפט באופן ישיר. ההסכם מגן מפני סרבני גט, ההסכם קצר ללא סייגים, הוא כולל בתוכו מגוון אפשרויות בנוגע לסיום הנישואין עקב גירושין:

  • רכוש – ההסכם יכול לכלול בתוכו הסכם ממון, הסכם אשר קובע חזקה לפיה כל אחד מבני הזוג זכאי לרכוש שהביא ממנו, בנוסף ישנה זכאות גם למחצית הרכוש שנצבר במהלך חיים משותפים. 
  • משמורת – הסכם טרום חתונה נוגע גם לקביעת הסדר משמורת על ילדי בני הזוג במקרה של גירושין. עם זאת, משמרות גם כפופה לשיקול דעתו של בית המשפט. 
  • מזונות – הסכם טרום חתונה נוגע גם למי ישלם דמי מזונות וכמה, הסעיף נוגע לגירושין או חלילה פטירה (עיזבון). הנוסח משתנה בהתאם להסכמה של בני הזוג, בין היתר לפי גובה הכנסה או העדפה מסוימת. 
  • נכסים – הסכם טרום נישואין מהווה הגנה משמעותית על דירת מגורים, במיוחד כאשר הנכס שייך לאחד מבני הזוג עוד טרם הנישואין. ההסכם מהווה כלי משפטי חיוני להגנה על זכויותיו של אותו צד במקרה של התערבות משפטית לאחר סיום הנישואין. סעיף זה נוגע לדירת מגורים, עסקים או כל נכס אחר עליו יש תוקף.
  • סרבנות גט – לצערנו אנחנו שומעים על יותר מקרים של סרבני גט. גירושין תלויים בהסכמה האיש והאישה לסידור גט, או בהתקיים עילה הלכתית מספקת. הסכם טרום חתונה עוסק גם במתן מענה במקרה של סרבנות גט. 

 

איך מתבצע התהליך?

התהליך אינו מתבצע מול מערכת המשפט, ובכל זאת בכדי שיהיה תוקף להסכם יש לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בכך. את השירות תוכלו לקבל אצל חברה אשר מעסיקה תחתיה עורכי דין ומגשרים אשר מתוקף הכשרתם להגיע להסכמה בין בני זוג לגבי התנהלות טרום החתונה, גישור לאחר גירושין, חלוקת משאבים בגירושין וכן הלאה. יש לוודא היטב שהתהליך מתבצע בליווי של עורך דין כדי שנוסח ההסכם יהיה בהתאם לתנאי בית המשפט ויהווה אסמכתא במקרה של גירושין. בזכות הסכם טרום חתונה תוכלו לחסוך כסף בעתיד במקרה של פרידה, ההסכמה תהיה פשוטה וללא מלחמות משפטיות אגרסיביות. 

 

מורד עיסא

מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

השאירו פרטים ונציגינו חוזרים אליכם במהירות!

רעיונות לצילומי זוגות

צילומי זוגות מאפשר לכם ללכוד רגעים בלתי נשכחים מהזוגיות שלכם, צלם טוב יידע למצוא את הרעיונות המקוריים ביותר והאופייניים ביותר למי שאתם. שליטה באומנות הצילום

מנהל עסקים בעולם המשפט

נראה שאין שילוב מנצח יותר ממנהל עסקים ומשפט. החזון, היוזמה, השאפתנות וראיית התמונה הגדולה בשילוב בקיאות בדינים תאפשר לכם התמחות ייחודית בשני צידי המטבע של

מידע מקצועי נוסף

רעיונות לצילומי זוגות

צילומי זוגות מאפשר לכם ללכוד רגעים בלתי נשכחים מהזוגיות שלכם, צלם טוב יידע למצוא את הרעיונות המקוריים ביותר והאופייניים ביותר למי שאתם. שליטה באומנות הצילום

חתונה בקפריסין

חתונה בארץ

חתונה בפראג/סיישל/יוון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!