חתונה בפורטוגל

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה
להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

חתונה בפורטוגללמרות שהרבנות הראשית היא סמכות מוכרת בינלאומית למשפט העברי, היא אינה מוכרת בפורטוגל. הקוד האזרחי של פורטוגל מחייב לערוך חתונה אזרחית על ידי פקיד אזרחי, כלומר יש להזמין את רב העיר בה מתקיימת החתונה.

ללא כל היקשרות למוסד הרבנות בישראל, בפורטוגל אפשר להתחתן בלי רב ועדיין לקיים טקס רשמי, חווייתי וכזה שתזכרו כל חייכם. מתכננים חתונה בפורטוגל בקרוב? אם אתם מתכננים להתחתן בפורטוגל, שקלו את הדברים הבאים לפני החתימה על תעודת הנישואין שלכם. הנה כל המידע על חתונות אזרחיות בפורטוגל.

חתונה בפורטוגל או ברבנות בישראל?

הרבנות הראשית אינה מכירה בנישואין שנערכו מחוץ לישראל, אבל עם זאת, ישנם הרבה זוגות אשר בכל זאת מעוניינים להתחתן בחתונה אזרחית בחו"ל. כאשר זוגות אלו חוזרים ארצה עם תעודת הנישואין שלהם, הם נרשמים במפקד האוכלוסין שברישוי הפנים, מה שמוביל אותם להיות מוכרים בתור בני זוג נשואים לכל דבר.

חשוב לציין, כי חלק מההטבות הניתנות על ידי המדינה אינן אפשריות לקבלה כאשר מתחתנים בחתונה אזרחית. למשל, במעמד רכישת דירה ישנן הטבות מסוימות שיכולות להינתן לזוגות הנישאים ברבנות, אבל לא לזוגות הנישאים בחתונה אזרחית.

למי עשויה להתאים חתונה בפורטוגל?

בסופו של דבר, הרבנות הראשית לישראל היא הסמכות הדתית של היהדות, כלומר יש לה שליטה על מי יכול להתחתן ובאילו נסיבות. זה שונה מהאופן שבו נישואים עובדים בפורטוגל, שם נישואים אזרחיים הם חוקיים וכל אחד יכול להתחתן כל עוד הוא או היא מציגים את המסמכים הרלוונטיים.

בשנים האחרונות ישנה מגמה גוברת של זוגות מתחתנים מחוץ לישראל, בעיקר בפורטוגל ובספרד. הם רוצים להתחתן על פי המסורת הדתית שלהם ולא דרך הרבנות הראשית, מה שאומר שאתם יכולים לקיים טקס עם סממנים יהודיים גם בפורטוגל. באופן זה, תרגישו כאילו אתם מתחתנים בישראל, רק בלי הצרכים והבקשות של הרבנות.

למה חשוב לקבל סיוע של עו"ד כשמתחתנים אזרחית?

חשוב להיעזר בעורך דין במהלך החתונה האזרחית בחו"ל על מנת לוודא כי כל הפורמליות המשפטיות יתקיימו. עורכי דין אלו יספקו את כל המסמכים הדרושים, כמו גם יראו לכם כיצד להגיש את כל הניירת הדרושה. כמו כן, חשוב להיעזר בעורך דין במהלך חתונה אזרחית בחו"ל מכיוון שבמדינות מסוימות החתונה אינה מחייבת מבחינה משפטית.

במדינות מסוימות, החוקים שונים מאוד ממה שהורגלנו אליו כאן בישראל. לדוגמה, בגרמניה ובצרפת, טקסים אזרחיים אינם מחייבים מבחינה משפטית. המשמעות היא שאם אחד מבני הזוג מחליט לסיים את מערכת היחסים שלהם לפני הטקס, הם יכולים לעשות זאת ללא כל השלכה כזאת או אחרת.

קבלו סיוע מאת נוטריון כאשר תתחתנו בפורטוגל

מדוע צריך את הסיוע של נוטריון כאשר רוצים להתחתן בחתונה אזרחית בחו"ל? ובכן, אם אתם מתכננים להתחתן בטקס אזרחי בפורטוגל, תצטרכו להשיג נוטריון שיראה את כל המסמכים הרלוונטיים לנישואין. הסיבה לכך היא שחוקי הנישואין האזרחיים במדינות שונות משתנים. בתוך כך, הנוטריון הוא האדם שמאשר כי שני הצדדים המעורבים בנישואין רשאים על פי חוק להינשא זה לזה.

נישואים הם צעד גדול בחיים וחשוב לוודא שהכול יתנהל כמתוכנן. אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך זה הוא לערב נוטריון. הנוטריונים אחראים לוודא שכל המסמכים והניירת נעשים כהלכה, כמו גם אחראיים על כך שכלל המסמכים יתורגמו כהלכה לפורטוגזית. בסופו של דבר, נוטריונים הם מומחים בהליכים משפטיים ומנהליים. הם גם אחראים לוודא שכל הדרישות החוקיות מתקיימות לפני שמתקיים טקס נישואין.

חוקי המדינות משתנים וכך גם סוגי הטקסים

אם מדברים על חתונה בפורטוגל או ספרד, החוקים משתנים בהתאם וכוללים תקנות שונות הנדרשות להבנה עמוקה בעזרת סיוע של עו"ד. בסופו של יום, ישנן סיבות רבות מדוע חשוב להיעזר בעורך דין במהלך חתונה אזרחית בפורטוגל. זה עוזר להגן על זכויותיהם של הכלה והחתן, כמו גם של משפחותיהם. זה גם עוזר למנוע בעיות משפטיות שעלולות לנבוע מחתונה אזרחית בחו"ל.

חתונה דרך בית הדין הרבני בישראל היא טקס נישואין יהודי הנערך על ידי רב, כאשר הטקס כולל מסורות ומנהגים רבים, ביניהם: בעדות מסוימות, על משפחת החתן לספק נדוניה לכלה, שיכולה להיות במזומן או רכוש. כמו כן, על החתן לתת לאשתו טבעת כשרה שהרב בודק מתחת לחופה. בנוסף לכך, יש לחתום גם על כתובה, שהיא שטר אשר חתום עליו החתן. ישנן ברכות מסוימות שנאמרות לפני ואחרי נדרי החתונה, כמו גם סידורים ובירוקרטיות שצריכות להתבצע לאחר שטקס החתונה נגמר. אם זה נשמע לכם מורכב ומתיש, כנראה שאתם מסוג האנשים שמחפשים חתונה בפורטוגל או במדינה זרה אחרת.

חתונה בפורטוגל היא הזדמנות נפלאה לירח דבש!חתונה בפורטוגל היא הזדמנות נפלאה לירח דבש!

לאחר חתונה אזרחית בפורטוגל, ירח דבש בפורטוגל הוא בחירה פופולרית עבור זוגות שרוצים לחוות חופשה רומנטית. בתוך כך, ירח הדבש הזה הוא הזדמנות מופלאה, מכיוון שאתם בכל מקרה כבר נמצאים בפורטוגל, אז למה לא לטייל בה ולהנות מנופיה הקסומים?

לידיעתכם, פורטוגל היא מדינה בדרום אירופה. היא ממוקמת בחצי האי האיברי וחולקת גבולות עם ספרד. בירת פורטוגל היא ליסבון ואוכלוסייתה מונה למעלה מ-10 מיליון אנשים. התעשיות העיקריות של פורטוגל הן תיירות, דיג וייצור יין. היצוא העיקרי שלה הוא מכוניות, מטוסים, תרופות ומוצרי מזון מעובדים.

עוד על ירח דבש בפורטוגל לאחר חתונה אזרחית

יש בפורטוגל תוצר לנפש של $34,000, מה שהופך אותה לאחת המדינות העשירות באירופה. וככזאת, היא יעד מושלם עבור טיולים, שופינג, ביקור באתרים היסטוריים ועוד. המדינה היא ביתם של כמה מהנופים היפים ביותר באירופה והיא גם משתלמת לתיירים, ובמיוחד לזוגות שמגיעים לירחי דבש רומנטיים.

אם אתם מחפשים חתונה אזרחית בחו"ל הכוללת יעד לחופשה עם הרבה יופי טבעי ומזג אוויר טוב, פורטוגל עשויה להיות המקום בשבילכם. כמו כן, בהשוואה למדינות אחרות באירופה, חתונה בפורטוגל מצריכה פחות בירוקרטיות מורכבות ותשלומים נלווים. כדאי לדעת, הזמן הטוב ביותר לבקר בפורטוגל הוא בין אפריל לאוקטובר, בעוד שהדרך הטובה ביותר להתנייד בפורטוגל היא על ידי השכרת רכב. ואולי הכי חשוב, דאגו לארוז את בגד הים שלכם כדי שתוכלו ליהנות מהחופים המדהימים שליד פורטוגל.

טיפים למי שמעוניין להתחתן בחתונה אזרחית בפורטוגל

חתונות אזרחיות מתקיימות בפורטוגל ללא כל מעורבות מצד הרבנות הראשית של ישראל. משמעות הדבר היא שאין צורך משפטי לקיים טקס דתי, או צורך הלכתי כזה או אחר. על מנת להתחתן לפי החוק הפורטוגלי, עליכם להגיש בקשה למשרד הרישום האזרחי ולאחר מכן להמתין עד שהיא תאושר על ידי הרשם. אתם יכולים גם להגיש בקשה לרישיון נישואין בכל עת לפני יום חתונתכם באינטרנט, ולקוות שזה יעזור לכם לקצר תהליכים ולפשט בירוקרטיות מורכבות. אמנם צריך לעבור מספר שלבים ונהלים, אבל, אם אתם מתכוונים לעשות את זה, התהליך בד"כ יהיה פחות מורכב מאשר חתונה ברבנות.

בשורה התחתונה, חתונות אזרחיות בפורטוגל הן אופציה פופולרית עבור אלו המחפשים להתחתן מחוץ לרבנות. ניתן לערוך חתונות אזרחיות בכל משרד רישום פורטוגלי, אך יש זוגות שאוהבים להשתמש במשרדי רישום ספציפיים מטעמי נוחות. אם יש לכם משפחה בפורטוגל ואתם מעוניינים להירשם במשרד רישום ספציפי, חשוב לוודא שאתם עושים זאת בשלב הראשון של הגשת המסמכים המתבקשים.

Picture of מורד עיסא
מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

במשך שנים רבות נחשבה קפריסין ליעד הקלאסי של ישראלים המעוניינים בחתונה אזרחית מכל סיבה שהיא. העלות היחסית הנמוכה של רישום נישואין בקפריסין, יחד עם הקרבה של האי למדינת ישראל, הפכו את קפריסין לבירת החתונות האזרחיות של ישראל. כיום ניתן לטוס, להתחתן ולחזור לארץ באותו יום.

לאחרונה נפתחה גם אופציה נוספת נוחה ומהירה- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!