חתונה חילונית

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה
להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

גם לך מגיע חתונה ונישואין! צרו קשר עוד היום!

חתונה חילוניתחתונות חילוניות הן טרנד הולך וגובר בחברה של היום. עם עליית הנישואים החילוניים והקבלה של חתונות לא דתיות, אנשים מוצאים דרכים חדשות לחגוג את אהבתם. הנה כל מה שרציתם לדעת על חתונה חילונית בישראל וחתונה אזרחית בחו"ל.

חתונה חילונית היא טקס חתונה שאינו כולל שום קונוטציה דתית או סמליות. חתונות חילוניות אינן מיועדות רק לאנשים שאינם מאמינים בדת, אלא לכל מי שרוצה לחגוג את אהבתו ללא כל סוג של קונוטציה דתית או סמליות רוחנית כזאת ואחרת. לפיכך, חתונה חילונית היא חתונה שאינה דתית במהותה. זוהי חגיגה של אהבה ומחויבות בין שני אנשים שאינם בהכרח חולקים את אותה אמונה או השקפה דתית.

יתרון הגמישות של חתונה חילונית

החתונה החילונית הפכה פופולרית יותר בשנים האחרונות, כאשר יותר ויותר אנשים בוחרים לערוך אותן בניגוד לחתונות יהודיות, נוצריות או מוסלמיות מסורתיות. והאמת היא, שזו לא רק שאלה של האם תערכו טקס דתי או לא – יש עוד הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמתכננים את החתונה שלכם.

חתונות חילוניות יכולות להיות דרך יפה לחגוג אהבה ללא הטקס הדתי המסורתי, אבל כן לשמור על מסורת מסוימת. לדוגמה, אם אתם אינכם דתיים, אבל אתם רוצים לכלול בחגיגה שלכם מסורות חתונה מסוימות, אתם עדיין יכולים לעשות זאת בטקסים חילוניים. מהבחינה הזאת, חתונות חילוניות גמישות מאוד.

מה צריך לדעת על חתונה חילונית?

הדברים שאתם צריכים לחתונה חילונית תלויים באיזה סוג של טקס אתם רוצים לקיים. אם אתם רוצים טקס קצר ופשוט, אז כל מה שנדרש הוא שבני הזוג יחליפו נדרים או טבעות מול יקיריהם. יש סיבה לכך שחתונות חילוניות הן טרנד הולך וגובר בענף החתונות. הן הופכות פופולריות יותר מכיוון שניתן להתאים אותן לכל זוג והן מציעות יותר חופש מאשר חתונות מסורתיות.

כאמור, חתונות חילוניות ניתנות להתאמה אישית לכל זוג. אתם יכולים לבחור בעצמכם טקס, נדרים, פרחים, שמלה, עוגה, סוגי קייטרינג כשרים או לא כשרים ועוד. כמו כן, כדאי לדעת שבדרך כלל, הטקס קצר יותר מטקס מסורתי ואין בו כל אזכור לאלוהים או לדת.

כל היתרונות של חתונה חילונית        

חתונות חילוניות הן בחירה פופולרית בקרב זוגות שרוצים לערוך חתונה ייחודית המשקפת את הערכים והאמונות שלהם. בכך, חתונות חילוניות יכולות להיות דרך מצוינת ליצור זיכרונות שנשארים לנצח. זו גם הזדמנות עבורכם ועבור האורחים שלכם לחגוג את האיחוד של שני אנשים ללא כל קונוטציה דתית.

חתונות חילוניות עוסקות לא רק בטקס, אלא גם בקבלת הפנים, שיכולה להיות כל דבר, החל מברביקיו בחצר האחורית ועד לארוחות רשמיות הכוללות מלצרים. במובן זה, טקסי חתונה חילוניים הופכים פופולריים יותר עם כל יום שעובר. זאת, מכיוון שהם מאפשרים לאנשים לערוך טקס חתונה אישי משלהם בהתאם לאמונותיהם ולערכים שלהם. ולבסוף, היתרון הגדול ביותר של חתונות חילוניות הוא, שאנשים יכולים להתחתן בכל מקום שיבחרו. ניתן לקיים את הטקס בגן אירועים, בסלון שלכם, או אפילו באיזו יאכטה בהרצליה! תלוי בכם, לא תצטרכו בהכרח בית כנסת.

יתרונות חתונה אזרחית בחו"ל והמשך לירח דבש           

אם דיברנו על חתונה חילונית, חובה לדבר על חתונות אזרחיות בחו"ל הכוללות גם המשך לירחי דבש רומנטיים במיוחד. המשך לירח דבש עשוי להיות הדרך הטובה ביותר לקחת את חווית החתונה החילונית שלכם לשלב הבא. כמו כן, חשוב לדעת, לחתונה אזרחית בחו"ל אין מגבלות דתיות או תרבותיות והיא גם בד"כ זולה יותר מטקס מסורתי בבית.

חתונה אזרחית היא טקס המתקיים במקום שאינו מקום מגוריהם של החתן והכלה. הסוגים הנפוצים ביותר של חתונות אזרחיות הם אלה המתקיימים במדינות שבהן החוקים מאפשרים נישואים חד מיניים, כמו קנדה, צרפת וספרד, פורטוגל, קפריסין, צ'כיה ועוד. בין אם תחליטו להתחתן בחתונה אזרחית במדינה זו או אחרת, הטקס יהיה הרבה יותר זול מלקיים חתונה באולם אירועים. המשמעות היא שיישאר לכם יותר כסף עבור ירח דבש מושלם באותה מדינה בה התחתנתם בטקס חתונה חילוני אזרחי.

כל היתרונות של חתונה חילונית        מה עדיף, חתונה חילונית או חתונה דרך הרבנות?

יש אנשים שיטענו שחתונה חילונית עדיפה, ואחרים שיטענו שחתונה דרך הרבנות הראשית היא מה שיהודים צריכים לעבור. יש הרבה דעות שונות בנושא זה. דבר אחד שצריך לזכור הוא, שבפועל, הרבנות הראשית לא מגדירה מהי חתונה יהודית. ישנם מנהגים וטקסים רבים אשר ניתן למצוא בחתונות יהודיות, שהרבנות הראשית אינה רואה בהם חלק מהיהדות בהכרח. במובן זה, גם חתונה דרך הרבנות הראשית יכולה להיות חילונית באופי ובסגנון שלה.

אז נשאלת השאלה, איזה סוג של טקס יהיה לכם בחתונה? ובכן, אמנם אין תשובה רשמית לשאלה זו, אך חשוב לבני הזוג לבחור איזו מסורת חתונה מתאימה להם יותר. באופן כללי, חתונה לא בהכרח מחייבת את הזוג לעבור ברבנות הראשית. אם אתם מתחתנים למשל בחו"ל, אתם רק תצטרכו להגיע למשרד הפנים לאחר החתונה כדי להירשם בתור זוג נשוי שהתחתן בחתונה אזרחית בחו"ל. בסופו של דבר, חלק גדול מהאנשים יבחרו בחתונה חילונית, מכיוון שהיא מאפשרת להם לקיים את הטקס על פי רצונם ללא כל התערבות מצד הרבנות הראשית.

עורך דין חתונה חילונית – מה חשוב לדעת?

חשוב לזוגות לדעת שישנן סוגיות משפטיות מסוימות שצריך לטפל בהן לפני החתונה. אחת מהן היא השאלה: האם כדאי או לא כדאי להיעזר בעורך דין כשרוצים להתחתן בחתונה חילונית? ובכן, זוגות רבים אינם מודעים להשלכות המשפטיות של חתונה בחתונה חילונית, במיוחד אם מדובר על חתונות אזרחיות בחו"ל. חשוב לאנשים שרוצים להתחתן בחתונה להבין את ההשלכות המשפטיות, ולוודא שהם מכוסים לפני שהם ממשיכים עם התוכניות שלהם. יש אנשים שחושבים שלא כדאי להיעזר בעורכי דין כי אין להם כסף להוציא על אחד מהם, אבל זו עלולה להיות טעות יקרה.

בסופו של דבר, עורך דין נישואין אזרחיים הוא אדם המעניק ייעוץ משפטי לזוגות בתהליך תכנון ועריכת נישואין חילוניים. עורך דין נישואין אזרחיים עובדים עם זוגות בנושאים כמו הסכמי ממון, הליכי גירושין, הסכמי משמורת ועוד. בתוך כך, עורך דין נישואין אזרחיים הוא אדם בעל הסמכות החוקית ללוות טקסי נישואין חילוניים בהיבטיהם המשפטיים.

טיפים לקיום חתונה חילונית

באופן כללי, לערוך חתונה זו לא משימה מאוד קשה, אבל תלוי בגודל החתונה, בכמות המוזמנים וכולי. ובין אם מדובר על אולם אירועים או גן אירועים, אולי בכלל בביתכם הפרטי, עליכם לוודא שטקס החתונה וקבלת הפנים שלכם יהיו מסבירי פנים ללא קשר לרקע הדתי של האורחים שלכם.

חתונות חילוניות הן דרך לחגוג את האהבה בין שני אנשים ללא טקסים דתיים, וזה בעצם המסר שאתם כנראה תרצו להעביר למוזמנים שלכם. אם אתם רוצים, אתם בהחלט יכולים להזמין רב רפורמי או מחתנים אלטרנטיביים שיוכלו לחתן אתכם, הכול תלוי בכם. אם תזמינו מחתן או רב, זה לא בהכרח אומר שהחתונה שלכם היא דתית. בשורה התחתונה, באמת שהכול תלוי באופי ובסגנון של החתונה שתרצו לחגוג. דתית, חילונית, העיקר שתהיו מאושרים ביחד.

Picture of מורד עיסא
מורד עיסא

מייסד ומנהל המרכז לחתונות אזרחיות בישראל. מורד מגיע עם ניסיון עשיר בתחום, ליווה אלפי זוגות בתהליך חתונה אזרחית, עובד באופן מקצועי עם עורכי דין ואנשי מקצוע נוספים

ניווט מהיר חזרה:

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

במשך שנים רבות נחשבה קפריסין ליעד הקלאסי של ישראלים המעוניינים בחתונה אזרחית מכל סיבה שהיא. העלות היחסית הנמוכה של רישום נישואין בקפריסין, יחד עם הקרבה של האי למדינת ישראל, הפכו את קפריסין לבירת החתונות האזרחיות של ישראל. כיום ניתן לטוס, להתחתן ולחזור לארץ באותו יום.

לאחרונה נפתחה גם אופציה נוספת נוחה ומהירה- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!